Pomoc przy Filmie, Kryptonim „Praca w Branży”
lut 2013 12

Siemanko, właśnie skończyłem scenariusz do odcinka pilotażowego czegoś większego!

Odcinek pilotażowy trafi na kanał YT dem3000 oraz do skrzynek mailowych dużych graczy.

Bo fajnie by było mieć budżet.

Ten post piszę dlatego, że poszukuję pomocy. Tak, za friko, za nazwisko w creditsach pilota. Nie mogę obiecać, że projekt wypali i nie mogę zapewnić, że zaczniemy płatną współpracę, jeśli wypali. Ale jak ktoś chce się pobawić, posamarytanić albo trochę wypromować, to zapraszam. W każdym wypadku mogę w creditsach podać Twoją stronę netową/nazwę marki/whatevs.

Oto lista w której można się próbować:

1)Głos narratora. Wymagania: porządny sprzęt do nagrywania dźwięku i ciekawy, dojrzały głos. Jak nie ma sprzętu, to wymagane przebywanie na terenie Krakowa. Od razu wysyłajcie próbki głosu na maila, list nazwijcie „Narrator” to Was łatwiej znajdę. Nagrajcie ten fragment: „W końcu dociera na sąsiednią wyspę. Odkrywa, że owoce przywracają punkty życia, po czym wchodzi do tajemniczego muzeum. Wtedy nagle staje oko w oko ze swoim największym wrogiem!”. A potem 3 razy zdanie „Stefan kupił babci pierogi.” za każdym razem z akcentem na inne słowo w zdaniu (taki mały test operowania głosem).

2)Sala. Potrzebny mały pokój biurowy z białymi ścianami na jakieś 4 godziny na terenie Krakowa (pod koniec lutego). Przez „biurowy” mam na myśli „mogący wyglądać jak biuro”, czyli żadnych łóżek, telewizorów i meblościanek. Jakieś biurko/stół i komputer stacjonarny (nie Mac) miło widziane. Nie będzie nic instalowane na nim. Wieszak na ubrania byłby super też. Jak poza udostępnieniem sali chcesz też potrzymać kamerkę, to spoko, zapraszam. Mail z tematem „Biuro” poproszę :).

3)Muzyka. Nie róbcie żadnych kompozycji (tyle było złamanych serc przy Psiętach…), tylko pokażcie, co skomponowaliście i powiedzcie co umiecie. Będzie potrzebny opening/ending (marzy mi się chiptune/dęte blaszane) + małe fanfary. Temat maila „Muzyka”.

4)Jedzonko. Tak, lol, na serio. Jeśli masz spożywczak, albo produkujesz jakieś słodycze/chipsy/chrupki/smakołyki mięsne, które chcesz wypromować, to potrzebna będzie górka (no taka powiedzmy pełna reklamówka). Jak bardzo trzeba, to mogę postarać się większość oddać, lol. Ale mogą się pognieść, podrzeć i pobrudzić. Maile pod szyldem „Jedzonko” wysyłajcie.

5)Profesjonalny sprzęt audio/wideo. Kraków. To jest bardzo opcjonalnę, jakoś sobie dam radę ze swoim Camileo H20 i dyktafonem. Ale jak ktoś ma prokamerę albo lustrzankę (z mikrofonem kierunkowym, mmm) to ułatwi robotę znacznie. Mail „Sprzęt”

W każdym wypadku piszcie maile na dakubjebski@gmail.com. Postaram się odpisać każdemu. Chyba, że będzie straszny wysyp. Mam dużo wiary w ten projekt. Wybaczcie, że nie podaję konkretów na jego temat, ale wiecie jak jest.

Orientacyjnie: narrator do 20 lutego musi skończyć robotę, a salę bym najbardziej chciał w sobotę/niedzielę 23/24 lutego, bo wtedy to każdy będzie mógł. Muzyk musi skończyć do końca lutego :).

UPDATE: Wystarczy już maili, zwłaszcza od muzyków i narratorów. Dzięki wielkie, odzew był ogromny! Spożywczak czy innego providera snacków (to nie jest catering, to potrzebne do scenariusza) nadal przywitamy z otwartymi ramionami!

24 komentarze

 1. Denakori pisze:

  Zapowiada się bardzo ciekawie! Szkoda, że nie mogę pomóc

 2. huubi pisze:

  A może być osoba z Nowego Targu? To nie tak daleko Krakowa.

 3. Ekinoks pisze:

  Jeszcze jak bym był w Krakowie, tak to chujnia ;_;

 4. MartynaDagmaraToJa pisze:

  Czy narrator musi być mężczyzną ?

 5. PPain pisze:

  Mogę wysłać ci kiełbasę

 6. Tobobobo pisze:

  Aż szkoda, że nie jestem u siebie na mieszkaniu. Tak bym spróbował na narratora;/

 7. DEEEM !!! pisze:

  Dębski buduje bombę atomową :D

 8. acerunox pisze:

  Zgłosiłbym się na muzykę (chiptune), ale nie umiem wystarczająco dużo. (╯°□°)╯︵ ┻━┻)

 9. Mily pisze:

  Jeżeli ktoś jest spoza Krakowa i chciałby wypróbować swoich sił jako narrator musiałby cały tekst odcinka pilotażowgo [oraz innych jeśli by akcja wypaliła] na własną rękę??

 10. sexuality pisze:

  Jakiego rodzaju muzyki ci potrzeba?

 11. Paulina pisze:

  Jakie słodycze, Dem? Tylko sopocka

 12. Zielin pisze:

  Gitara elektryczna w jakichś ciepłych albo może ostrych tonach? Blues/Rock?

 13. P pisze:

  Ten Twój „dyktafon” to nie jest Zoom h1? Jeśli tak, to do audio w zupełności wystarczy. Używam czasem mikrofonu Rode z lustrzanką i nie widzę wielkiej różnicy. Ale dźwiękowcem nie jestem. Szkoda, że mam daleko do Kraka. Gdyby nie to sam już bym zaproponował współpracę. Trzymam kciuki anyway.

 14. Pterodaktol pisze:

  Czy powiedziałeś muzyka? ;)

 15. Tiku pisze:

  Aż żal, że nie mam nic. ;_;

 16. Saldenford pisze:

  Dębski, co ty tworzysz?

Napisz komentarz