Na tej stronie potencjalny kolekcjoner czy inny zainteresowany dowie się, w jakich albumach i zeszytach w fizycznej formie ukazały się moje twory.

Komiksy Wydane Przez Jakub Dębski Demland

Wszystkie wydane zeszyciki mają format A5 i 24 strony, porządny papier kredowany i przystępną cenę 5 złotych. Wnętrza czarno-białe, okładki kolorowe (rzecz jasna tylko jeśli akurat okładka wymaga koloru). Wszystkie scenariusze, rysunki i teksty zostały stworzone przeze mnie, chyba, że piszę inaczej.

Wydane w roku 2017:

Tyci biznesmen daje sobie radę jest interaktywnym komiksem, w którym czytelnik podejmuje decyzje wpływające na losy tytułowego biznesmenka, zagubionego gdzieś w parku między slumsami a oddzieloną lasem dzielnicą dla bogaczy. Premiera pod koniec marca 2017.

Prezydent to kolekcja komiksów jednoplanszowych z lat 2015-2016, a więc w zasadzie kontynuacja „Chałwy” zbierającej komiksy z lat 2013-2014. Zawiera żart o Dudzie oraz znaną historyjkę z gołębiami. Premiera pod koniec marca 2017.

___________________________

Wydane w roku 2016:

Pa, pa, ptaszki  został narysowany do mojego scenariusza przez Tomka Grządzielę, znanego jako Spell. Nie obawiajcie się jednak – rysownik pięknie oddał moje minimalistyczne zapędy i nie będziecie mieć poczucia, że czytacie coś cudzego. To moje, tylko ładne. I jest o ptaszkach, o rodzinie i walce starego z nowym. Wydane w grudniu 2016.

___________________________

Cqn9lClW8AAweD6

Jeden pies  to kolejna opowiastka zajmująca całą objętość albumiku. Bezpański pies przychodzi do schroniska, by wybrać sobie nowego właściciela. Wydaje się bardzo wybredny, ale w końcu znajduje tam kogoś dla siebie. Premiera odbyła się we wrześniu.

___________________________

okladkaprzods

Ostatni serwer to opowiastka o dwóch graczach MMORPG, którzy powracają na ostatni (a i tak prawie pusty) działający jeszcze piracki serwer ich ulubionej gry sprzed lat. Głównie siedzą w miejscu i rozkminiają, a zapłonem do tego staje się zagadkowa, nieruchoma postać. Marzec 2016.

___________________________

01big - Kopia

Pszczółsko Majsko to wulgarny, bardziej bazgrołowy niż zwykle króciutki komiks rozdawany za darmo podczas specjalnych imprez, na których się pojawiam. Czy nieróbstwo musi od razu oznaczać alkoholizm? Przekonaj się z Majskiem! Styczeń 2016.

___________________________

okladkaprzod2 - Kopia

Cuda Bianki to kolekcja komiksów z internetu z lat 2013-2015. Nie o psach. Zawiera pięć dłuższych niż jedna strona historyjek (z czego dwie mimo wszystko składają się z kilku jednoplanszowych żartów). Ma aż 28 stron, a więc jest ciut grubsza niż pozostałe zeszyty. Styczeń 2016.

___________________________

Wydane w roku 2015:

okladkaps

Spacerniak zawiera nowe, specjalnie narysowane do niego historyjki jednoplanszowe. Komiksy rysowałem na streamach po spacerach z psem, co miało na celu oswoić mnie z tym nowym obowiązkiem i przy okazji zagonić do pracy. Wydany w październiku 2015.

___________________________

okladkaprzods

Blog, Marka, Rodzina, kolejna pojedyncza opowiastka stworzona specjalnie na papier. Opowiada o pewnym młodym blogerze/youtuberze, który postanawia przenieść swoją współpracę z marką na wyższy poziom przez przeniesie na nią praw rodzicielskich nad sobą. Wydany na początku lipca 2015.

___________________________

omacnica - Kopia (2)

Omacnica  to stworzona wyłącznie na papier bardziej niż zazwyczaj minimalistycznie zrealizowana historyjka, której akcja w całości dzieje się w jednym mieszkaniu, głównie w kuchni. O tym, jak różni ludzie radzą sobie z problemem robactwa w domu. Okładkę przygotowała Ewa Zaremba-Śmietańska. Kwiecień 2015.

___________________________

Wydane w roku 2014:

chalwaradosnaschalwasmutnas

Chałwa to kolekcja jednoplanszówek stworzonych początkowo do internetu w latach 2013-2014. Chałwa posiada 4 wersje okładki, każda dostępna w innym miejscu – jedna w sklepiku koszulka.tv (smutna mina), druga w komiksowym sklepiku sstore.pl (wściekła mina), trzecia w innych sklepach internetowych i stacjonarnych (wesoła mina), czwarta na festiwalach i konwentach na moim stoisku (zawstydzona mina). Grudzień 2014.

___________________________

atlas_2s

Drugi Atlas Zwierząt to kolejne opisy zwierząt, z których buduję alternatywną biologię. Zawiera 50/50 stron opisowych i komiksowych. Żeby cieszyć się w pełni Atlasem Drugim, należy też nabyć pierwszy. Wrzesień 2014.

___________________________

agataokladkas

Rycerz Agata  to komiksowy eksperyment, który pojawił się w lipcu 2014. Jest to pierwszy drukowany komiks z Demlandu, będący jedną, długą historią. Każdy komiks zawarty w tym zeszycie został wymyślony i narysowany na żywo przed internetową publicznością. Od czasu do czasu prosiłem któregoś z widzów o podjęcie jakiejś decyzji. Zazwyczaj szczęśliwiec był wyłaniany w zgadywankach typu „co trzymam w dłoni”. Pierwsza osoba na czacie, która zgadła, miała możliwość wpłynięcia na dalsze losy bohaterów komiksu.

___________________________

dodrukprzods

Peryferie Kosmosu to nowa, przygotowana specjalnie do tego albumiku, 28-planszowa historia, która ukazała się 20 marca 2014. Jest to pierwszy drukowany komiks z Demlandu, będący jedną, długą historią. Opowiada o relacjach między ojcem a synem, nieoczekiwanym geniuszu, kosmosie oraz ptactwie. Pierwszy nakład miał niebieską okładkę. Dla Mecenasów była też dostępna wersja z trzecią (ciemniejszą) okładką.

___________________________

1389172670_okladkas

Czyjś Tata został wydany w styczniu 2014. W środku czytelnik znajdzie wszystkie krótkie komiksy z internetu z Czyimś Tatą, dwa nowe rysowane w ostatnich dniach roku 2013, trochę wspomnień autora oraz dostęp do cyfrowej wersji długiej historii z albumu Duże Ilości Naraz Psów, którego nakład wyczerpał się w 2012 roku.

Wydane w roku 2013:

darmowykomiksprzod

Komiks za Darmo  dodawany jest za darmo do każdego zamówienia, wydany w listopadzie 2013 przy okazji premiery Atlasu Zwierząt. Ma 8 plansz. Zawiera dwie nowe randomowe historyjki i odrobinę klasyki.

___________________________

atlas

Atlas Zwierząt to w 100% nowy materiał komiksowy i okołokomiksowy wydany w listopadzie 2013. Każde zwierzę w środku dostaje jedną stronę na opis (bardzo wypaczony) oraz zazwyczaj jedną planszę na komiksową historyjkę o opisanym zwierzęciu. Okładka stworzona we współpracy z Ewą Zarembą-Śmietańską.

___________________________

1376978690_SPRZATANIEEEE

Ogarnij Mieszkanie akurat nie jest komiksem, a 24-stronicową książeczką z poradami, ale wszyscy mówią, że komiks, na fakturach mi piszą, że komiks, więc niech już będzie, że komiks. Wydana w sierpniu 2013, zawiera kompletnie nowe porady oraz myśli w stylu mojej działalności na YouTube, a także kilka okołokomiksowych rysunków. Okładka stworzona w kolaboracji z Ewą Zarembą-Śmietańską. Cały nakład się rozszedł, ale w listopadzie 2013 dodrukowałem.

___________________________

demokracjaokladkiprzod2s

Orzeł.  wyszedł w lipcu 2013, zawiera 12 stron kompletnie nowych historii, a także narysowaną na nowo i rozszerzoną historię z internetu pt. „Opieka”. Poza tym dwie małe historyjki także znane z sieci. Komiks porusza problemy polityczno-społeczne. Na okładce znajduje się trzewikodziób, ale jak napisałem z drugiej strony „74% ankietowanych stwierdziło, że to orzeł, więc musiałem zmienić”. Dodruk „Orła” wyszedł w czerwcu 2014 – z nową, demoniczną okładką (wnętrze jest to samo).

___________________________

12876_544968592214067_1012886134_n

Mój Mały Jogurt wersjach „kolor” i „róż” (alt. okładka,  wydany w kwietniu 2013, początkowo dodawany za darmo do moich występów na żywo, później sprzedawany w Sklepie Demlandu jak cała reszta. Jest to wybór najpopularniejszych i najfajniejszych pasków z internetowej serii Duże Ilości Naraz Psów. Nie zawiera nowego materiału.  Zeszyty nie różnią się niczym poza okładkami. Obie wersje ukazały się takim samym nakładem, żadna nie jest bardziej limitowana od drugiej.

___________________________

klik po powiększenie

Kundle Kundle: Edycja Ataków Energetycznych (alt. okładka) oraz Kundle: Dodruk (alt. okładka) to ten sam komiks, tylko z różnymi okładkami. Zawiera 45 pasków krótkich nonsensownych pasków z internetu oraz 24 nowe, specjalnie stworzone do tego zeszytu. Pierwszy raz w sprzedaży w marcu 2013. Edycja Ataków Energetycznych była sprzedawana wyłącznie na festiwalach i występach – 100 ręcznie numerowanych markerem egzemplarzy. Poza tym był w ich obiegu jeszcze 50, ale już bez numerków (w drukarni niechcący wydrukowali więcej).

—————————————————————————–

Stara Trylogia Demlandu + Ptaki

Te cztery komiksy są niedostępne w sprzedaży od początku 2013 roku. Te komiksy zostały wydane przez Demland, pion Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a nie Jakub Dębski Demland.

BZDRokladka

Brak Zrozumienia Dla Realizmu (2010) (BRAK) zawiera ok. 30 plansz nowych komiksów ze stickmanami, trochę klasyki Dużych Ilości Naraz Psów, nową historię z D19 i B20 narysowaną przez Roberta Sienickiego, dwa shorty z Bossi i Bosso rysowane przez Michała Dzitkowskiego, gościnne arty Kajetana Wykurza i Konrada Okońskiego oraz okładkę stworzoną w kolaboracji z Ewą Zarembą-Śmietańską. W sumie 48 stron cz-b z kolorową okładką, format B5, w środku darmowy badziewny Motywator. Oryginalnie sprzedawany za dychę.

133cfe34dcbf94b92399469af792d01c-d360gtt

Niepojmowanie Mangi (2011)  (BRAK) ma ok. 30 plansz nowych komiksów ze stickmanami, trochę klasyki Dużych Ilości Naraz Psów, nową historię z D19 i B20 narysowaną przez Roberta Sienickiego, dwa shorty z Bossi i Bosso rysowane przez Michała Dzitkowskiego, gościnne arty Tomasza Grządzieli i Piotra Bartosiaka oraz okładkę stworzoną w kolaboracji z Ewą Zarembą-Śmietańską i Robertem Sienickim. W sumie 48 stron cz-b z kolorową okładką, format B5, w środku darmowy badziewny plakat Stwórz Swojego Stickmana. Oryginalnie sprzedawany za dychę.

254978_201846256526304_1553418_n

Duże Ilości Naraz Psów (2011) (BRAK) zawiera ok. 30 plansz nowych komiksów ze stickmanami, trochę klasyki Dużych Ilości Naraz Psów, nową historię z D19 i B20 narysowaną przez Roberta Sienickiego, dwa shorty z Bossi i Bosso rysowane przez Michała Dzitkowskiego, gościnne arty Jacka Kuziemskiego i Igora Wolskiego oraz okładkę stworzoną w kolaboracji z Ewą Zarembą-Śmietańską i Janem Mazurem. W sumie 48 stron cz-b z kolorową okładką, format B5, w środku darmowy badziewny plakat z Eminemem. Oryginalnie sprzedawany za dychę.

ptakiwkosmosie_okl

Ptaki w Kosmosie (2012) (BRAK) to 116 stron klasycznych pasków – całe pierwsze osiem sezonów Dużych Ilości Naraz Psów ze specjalnymi notatkami i wspominkami twórcy. Okładka kolor, wnętrze czarno-białe. Format prosiłem o B5, ale zrobili jakieś nie wiadomo co, okładka się łatwo niszczy, a jakość druku jest słabsza niż w pozostałych albumach. Oryginalnie sprzedawany za dwie dychy (miały być trzy, ale przez jakość druku obniżyłem cenę).

———————————————————

Moje wystąpienia w cudzych wydawnictwach.

To są wszystko ziny, które pewnie dawno wyprzedały swoje nakłady, więc małe szanse na znalezienie ich gdziekolwiek.

2006

Jeju 3 – „Śliscy i Wściekli” 4 plansze – (rys Przemysław Obara)

Sztuka – maleńka ksero gazetka zawierająca prace z konkursu forum wrak.pl na pasek komiksowy, zawiera mój pasek

2007

Kolektyw #1 – „Przyjaciele Pustyni kontra Saintburger” 4 plansze (rys Michał „Vigor” Dzitkowski)

Kolektyw #2 – „Półpies Pasterski” 6 plansz (rys Konrad „Koko” Okoński), „Hymn Homarycki” 3 plansze (rys Skarża) oraz „Mroźne Ognie” 2 plansze (rys Ewa „Mysza” Zaremba)

2008

Kolektyw #3 – „UFO” 1 plansza (rys Robert „Bele” Sienicki), „Legenda o Szczurzym Harfiarzu” 6 plansz (rys Igor „Iquorek” Wolski) oraz „Jezus Maria, Zmutowany Królik” 4 plansze (rys Łukasz Okólski)

Kolektyw #4 – „Kiedy Już Będę Duży, To Zostanę Godzillą” 5 plansz (rys Igor Wolski)

Bossi i Bosso: O Jedną Umowę Za Daleko – album komiksowy (rys Vigor)

2009

Kolektyw #5 – „Miska Owoców: na Stole Kuchennym” 9 plansz (rys Igor Wolski)

2010

Kolektyw #7 – „Miska Owoców: na Koyocie” 10 plansz (rys Igor Wolski) oraz „Roboty D19 i B20: Świnia w Trawie” 3 plansze (rys Robert Sienicki)

Katalog Konkursowy MFKiG 2010 – „Problem” 1 plansza (rys Kajetan Wykurz)

2011

Kolektyw #8 – „Miska Owoców: w Sklepie z Owocami” 6 plansz (rys Igor Wolski) oraz „Roboty D19 i B20: Latarnia” 6 plansz (rys Robert Sienicki)

Kolektyw #9 – „Roboty D19 i B20: Turysta” 4 plansze (rys Robert Sienicki)

Hurra #1 – „Z Czego Wykonano Ten Fotel, Poddańcze” 4 plansze (rys ja)

2012

Kolektyw #10 – „Roboty D19 i B20: 100 Robotów” 9 plansz (rys Robert Sienicki)

2013

Maszin #6 – „Najlepsza Restauracja w Mieście” 1 plansza (rys ja)

2015

Sklepik z Robotami – album komiksowy wydany przez Wydawnictwo Belego. 72 strony rysunków Roberta do moich scenariuszy. Zawiera miks nowych i starych (ale też narysowanych na nowo) historyjek.

2016

FOR – komiksy o tematyce ekonomicznej (edycja VII) – „Arka Noego” (rys Skarża)

Mydło na Wczasach – jednoplanszówka z sieci (wydrukowana także w mojej kompilacji „Prezydent”)

Warchlaki #2 – „Odźwierny” 2 plansze (rys ja)

_______

Część z moich gościnnych występów da się znaleźć w internecie. Igor Wolski wrzucił rysowane przez siebie TUTAJ (uwaga, jego archiwum zawiera też komiksy, do których NIE pisałem scenariusza).