Mała Saga Stefana – Komiks Impro z Udziałem Widzów
wrz 2013 26

stefansr2Okej, zanim zaczniemy, może Wam powiem, o co chodziło. Zrobiłem na lajwie seryjkę szybkich minikonkursów. Trza było zgadnąć, co trzymam w dłoni na podstawie mojego opisu. Pierwsza osoba, która zgadła poprawnie na czacie, mogła stworzyć jakąś część głównego bohatera nowego komiksu.

Genek666 zgadł i nazwał bohatera Stefanem. Oyashiropl po podaniu poprawnej odpowiedzi zarządził, że Stefan będzie miał kawaii (czyt. słitaśne mangowe) oczy. Narysowałem usłużnie. Zywyssj wybrał cechę charakteru – Smutny. Wiek: 7 lat – powiedział taikobou.

 

Tak powstał nasz bohater.Przyszedł czas na rysowanie komiksu.

Zwycięzca kolejnej rundy mógł wybrać temat pierwszej planszy. Wygrał Fat_Mario, wybrał temat „Granie na Virtual Boyu”. Jako, że nikt w Polsce nie wie, czym jest Virtual Boy, postanowiłem przechrzcić ten pasek na

Okulary do Rzeczywistości Wirtualnej

Nie da się jeść i grać naraz. Stefan jest smutny, bo musi jeść, patrząc cały czas na napis GAME OVER.

Natychmiast po skończeniu pierwszego paska, zrobiłem następny konkursik. Zwycięzca? Luponigro. Temat? „Zakupy w Supermarkecie”. Zadałem pytanie, z kim Stefan uda się na zakupy – ma w końcu 7 lat. Alubos zdecydowała, że nasz bohater udał się tam z ojcem. Szaleks nadał tacie wygląd – „rozczochrane włosy”.

Zakupy w Supermarkecie

Ojciec wrócił tydzień później. Bez zakupów, bez portfela i jeszcze bardziej rozczochrany.

Ostatni pasek narysowałem kolejnego dnia. Chciałem koniecznie przekazać wewnętrzny smutek Stefana, bo ludzie narzekali, że jest za mało smutny. Nie mogłem, bo Taikobou zarządził, że tematem będzie „Wycieczka do ZOO”. Więc uzewnętrzniłem ból Stefana zamiast zostawiać go pod deskami.

Wycieczka do ZOO

Pójście na łatwiznę czy odniesienie do starszego komiksu? Pewnie oba naraz.

KONIEC SAGI STEFANA

Jak ktoś chce wpaść kiedyś na lajwa, to niech mnie śledzi bezpośrednio: http://pl.twitch.tv/robodem3000 i na https://www.facebook.com/demowestreamy. Nie, żeby to była gwarancja, że Cię lajw nie ominie, bo bardzo często ogłaszam spontanicznie, że kolejny będzie za kilka minut.

29 komentarzy

 1. Vothius pisze:

  Przecież to historia oparta na faktach. Widziałem film ;_;

 2. walczi pisze:

  popłakałam się ze śmiechu ;_;

 3. Heinrich Metzger Munger pisze:

  Coś Ci ten „charakter – smutny” nie wychodzi, nawet jak płacze to się uśmiecha. :D

 4. Nie Dem pisze:

  Jego oczy to tak naprawdę oczy to tak naprawdę człowiek który krzyczy. Przyjrzyjcie się, mam Cię Dem :D

 5. Prawdziwy nosorozec pisze:

  Uważam, że powinieneś wprowadzić swój styl mówienia do swojego stylu pisania, żeby zachować spójność wizerunku. Na tym wizerunku bądź co bądź zarabiasz. Inaczej ludzie mogą przeżywać zawód czytając to, co piszesz i odwracać się od Twojej twórczości. Mi trudno tego, co piszesz nie odbierać jakby pisała to inna osoba ;)

 6. Leonelle pisze:

  Sam nie wiesz, co to jest VirtualBoy :<

 7. Bartor pisze:

  „Ok tylko przegram”
  Taki smaczek, a cieszy.

 8. jacek pisze:

  nie ma dużych liter są tylko wielkie

 9. Pytajmierz pisze:

  Demie, jak ty to robisz, że ci się chce? Jak walczysz z prokrastynacją? Skąd bierzesz motywację? Przepraszam, że pytam, ale jestem mało ogarnięty.

  • Dem pisze:

   Robię rzeczy, które nie powstają na przestrzeni miesięcy, a dni. Duże rzeczy mi za to nie wychodzą. Prokrastynę twardo, ale nauczyłem się to omijać.

   • Pytajmierz pisze:

    O kurwęłę, chyba właśnie rozwiązałeś mój życiowy problem. :D Dam znać, czy coś z tego wyszło. Dzięki wielkie, Jakub.

 10. Ad pisze:

  jest za mało smutny… bo cały czas, nawet jak płacze ma uśmiech :O

 11. Detektyw Jarek pisze:

  Rób więcej takich komisków Dem, świetnie ci wychodzą :D

 12. Chujek pisze:

  Te Kawaii oczy wyglądają jak 2 Pacman’y xdd

 13. ValkiR pisze:

  Te oczy wyglądają jak dwa zielone pac-many wpatrzone w siebie :D

 14. Pytajmierz pisze:

  Nie no, ja się popłakałem. ;( Jakby Stefan poczytał trochę książki o dziedziczeniu cech rodziców, to wiedziałby, że jest adoptowany. I nic dziwnego, że jest smutny. Też byście byli smutni, gdyby wam zielone Pacmany zjadały oczy.

  • Michał pisze:

   Sam poczytaj trochę książki to się dowiesz, że niektóre cechy recesywne ujawniają się dopiero w drugim pokoleniu, myślę, że rodzice Stefanka to rodzeństwo i w ten sposób Stefanek jest podobny do jednego z dziadków.

   • Michał pisze:

    Dem, we to narysuj jako prequel sagi…narysuj tak jak ci to od razu się obrazuje po przeczytaniu, tak dosłownie jak tylko jest to możliwe.

 15. ReeCoo pisze:

  Czemu on ma takie dziwne oczy d:?

 16. Mianda pisze:

  A jak tam OBS? Rzucasz xSplita?

 17. Mściwuj pisze:

  On ma RYBY zamiast oczu !!!! AAAaaa….

 18. Quasintus90 pisze:

  Ach ta wspaniała refka :D A co do streamów, są różne przecież różne aplikacje do powiadamiania o streamach dla ludzi, którz nie siedzą cały czas na fb.

Napisz komentarz