lut 2013 14

Inkubatory Przedsiębiorczości (gdzie prowadziłem biznes na umowach o dzieło) pożegnane. Od 1 marca w końcu Demland stanie się twardą marką.

W ogóle tyle czytałem, kombinowałem, dzwoniłem i dowiadywałem się. Tyle for przeglądałem, tematy od 2006 po 2012. I miałem kupę wątpliwości podczas wypełniania wniosku online, więc zabierałem się do tego kilka razy, zawsze porzucając w jakimś trudniejszym miejscu.

Okazuje się, że wystarczyło się przejechać w jedno miejsce. Wszystko wyjaśnili, działalność założyli, a okienko ZUSu było zaraz obok. I nie uwierzycie – BYŁA MIŁA PANI W ZUSOWSKIM OKIENKU! Do tego nie wydałem nawet złotówki na rejestrację. I okazuje się, że większość rzeczy, jak np. zmiana adresu czy kodów PKD też nie kosztuje teraz nic poza biletem na tramwaj do urzędu.

Więc jak ktoś chce zakładać, a się obawia – chyba nie ma czego. Sami pomyślcie, jakie straszne głąby nieraz mają firmy. Jakoś sobie radzą. Ważne, żeby pytać i nie kiwać ze zrozumieniem głowami, kiedy nie czaicie o co chodzi, bo jest bardzo luźna atmosfera. Kiedy szukałem numeru konta bankowego w necie, pani obsługująca zajadała się bułką. Nie bójcie się pytać.

Jeśli chodzi o rekrutację do dużego projektu (2 wpisy niżej): poszła bardzo pomyślnie. Serdeczne dzięki wszystkim zainteresowanym (a było Was dużo). Planowane umieszczenie odcinka pilotażowego w sieci: początek marca.

15 komentarzy

 1. Tobie łatwo tak mówić, ty jesteś Mistrzem Ogarniętości ;P.

 2. Maciejas pisze:

  Miła pani w okienku? Wszystko łatwe i przyjemne w ZUS-ie? Dem, co oni Ci wszczepili? ;)

 3. Ziomeczeq pisze:

  Rekrutacja trwała dwa dni? Akurat straciłem głos przez chorobę i nie mogłem się nagrać :///

 4. Mediafun pisze:

  Jak jesteś pierwszy raz u operatora i wybierasz telefony to też są zawsze mili :-)
  A na poważnie – powodzenia.

 5. Mości Typ pisze:

  Demland S.A. ? :D

 6. bobolo pisze:

  Dem teraz uważaj, bo możesz dostać niedługo list (mój ojciec taki dostał przy zakładaniu swojej firmy) od kogoś podającego się za ewidencję podmiotów gospodarczych, czy coś w tym stylu. Jeśli będzie tam napisane, że za jakiśtam wpis do ewidencji musisz zapłacić, to OSZUSTWO!
  Ci kolesie nabrali już wielu ludzi i wysyłają takie listy do nowych przedsiębiorców, licząc że ci im zapłacą z obawy o problemy.
  Wpis do oficjalnej ewidencji podmiotów gospodarczych jest darmowy i następuje przy rejestracji działalności.

  • Dem pisze:

   Ostrzegali mnie :).

   • Mediafun pisze:

    ostrzegali w ZUS-ie?

   • Kikunio pisze:

    Oj Demciu, tylko się nie przejedź, ja zakładając firmę myślałem że mając 200k odłożone będę miał zaplecze na 10 oddziałów, a o biznesie wiem naprawdę sporo i również sporo projektów w życiu poprowadziłem do sukcesu. Każda branża jest inna, a czasy nie są proste. Wstrzelisz się z tematem – masz eldorado. Wstrzelisz się w mocno konkurencyjną branżę – masz przejebane.

  • P pisze:

   Fakt. Mnie ostrzegła dopiero księgowa. Swoją drogą dziwię się, że ten proceder jeszcze trwa.

 7. zenon pisze:

  prawda, UM i ZUS nie gryzą, założenie działalności jest dużo prostsze niż się wydaje. Tylko ten jebany ZUS trzeba opłacać :(

 8. ależeskąd pisze:

  też byłbyś miły gdyby ktoś na ochotnika przyszedł płacić haracz.

Napisz komentarz